TATRAN FAVORITEM A VÍTĚZEM SUPERFINÁLE – aktualizováno

Superfinále je za námi a podle ohlasů úspěšně. Tatran se opět raduje z titulu a Vítkovice smutní. Postřehy ze zápasu vám nabídneme v nějakém z budoucích článků. Zatím zde ponecháme předzápasové tipy, abyste mohli posoudit, kdo se jak dobře ve svém odhadu trefil.

Před Superfinále jsme oslovili některé trenéry, aby nám dali svoje tipy na to, kdo ho vyhraje. Zde jsou jejich názory a důvody:

Lukáš Procházka – TJ JM Pedro Perez Chodov:

Pro vítěze superfinále tipuji Tatran, i když se přiznám, že bych titul přál Vítkovicím. Tatran se dokáže na rozhodující zápasy dokonale takticky připravit, což potvrdil v konci základní části, kdy porazil v důležitých zápasech jak Vítkovice, tak Chodov a to i přesto, že nebyl herně lepší. Tatran má ale nejlepší psychiku a i když Vítkovice neustále zmiňují své sebevědomí, tak jsem si jistý, že Taran je o sobě a svých kvalitách přesvědčen daleko více než Vítkovice (alespoň někteří mladí hráči nejsou ještě tolik vyzrálí). Psychika bude v jednom utkání hrát obrovskou roli. Druhým důvodem, proč tipuji Tatran je brankář Kafka. Brankář Vítkovic Souček je sice jasná jednička Vítkovic, ale zdaleka zatím nedosahuje kvalit brankáře Tatranu. Vítkovice budou tedy častěji na míčku, více tvořit hru, ale rozhodne psychika, gólman a přesilovky ve prospěch Tatranu. Znovu ale říkám – rád bych se mýlil!

Jiří Jakoubek – FbŠ Bohemians:

Dle mého názoru vyhrají Superfinále Vítkovice. Tým Chodova dokázal prověřit mladý tým Vítkovic lépe než Ostrava Tatran. Pokud by šlo o sérii, věřil bych ve zkušenosti Tatranu, ale na jeden zápas mají Vítkovice o hodně větší šanci Tatran porazit. Pokud budou Vítkovice opět praktikovat celoplošnou osobní obranu, bude to pro Tatran těžké a Vítkovice to jeden zápas bez problémů vydrží fyzicky na 100%.

Štěpán Motejzlík – BILLY BOY Mladá Boleslav:

Oba týmy disponují komplexní silou potřebnou pro zisk trofeje, proto osobně jasného favorita nemám a bude pravděpodobně hodně záležet na tom, kdo do utkání vstoupí lépe a získá počáteční výhodu. Tatran má přeci jen větší zkušenosti, včetně gólmanského postu, tedy i o něco větší psychickou odolnost. Proto o něco více věřím jemu. Každopádně se na Superfinále moc těším, protože na sebe znovu narazí dva odlišné styly: aktivní, až živelné pojetí ze strany Vítkovic a výborně organizovaná obranná hra Tatranu s precizní koncovkou, to vše v jediném utkání o všechno. Mnozí nový model kritizují, já věřím v sílu okamžiku a elektrizující atmosféru veliké Arény, aspoň pokud Vítkovičtí fandové nebudou litovat vážit dlouhou cestu. Ale kdy jindy by na florbal do metropole měli přijet?

Jan Pazdera – x3m team SSK Future:

První Superfinále vyhraje Tatran. Vítkovice mají vyrovnaný kádr, hrají pohledný útočný florbal, snaží se být po celou dobu zápasu aktivní a za to by si zasloužili vyhrát. Naproti tomu Tatran má zkušený tým, na každém postu má minimálně jednu silnou osobnost, navíc v klíčových chvílích dokáží jeho hráči především v zakončení vytěžit z minima maximum. Jestli je někdo schopen přehrát vítkovickou osobní obranu tak právě Tatran.

Nakonec si dovolím přidat i svůj tip na vítěze Superfinále. Podle mého vše hraje do karet Tatranu. Semifinálové zápasy byly pro Tatran rozhodně méně náročné než pro Vítkovice. Tatran tak ušetřil síly a je po hladkém průběhu play-off určitě i v dobré psychické pohodě. Zápasy v základní části proti Vítkovicím vyhrál a tak je další psychická výhoda na jeho straně. Tatran má v kádru zkušené hráče, kteří zažili mnoho těžkých a vypjatých zápasů. Dokázal mnohokrát, že pod tlakem umí hrát a psychická odolnost hráčů Tatranu je vysoká. Navíc se hraje v Praze v O2 aréně, tudíž pro Tatran skoro doma, což je pro něj opět malým povzbuzením. Naopak Vítkovice ve všech těchto bodech trochu ztrácí. Navíc trenér Vítkovic bude muset řešit podle mého jeden zásadní problém. A tím bude motivace hráčů. Jak je namotivovat, aby do zápasu řádně „vlítli“ a perfektně a s maximálním nasazením praktikovali celoplošnou obranu a vysunuté napadání, ale přitom to nepřehnali tak, že jim v závěru dojdou síly? Věřím tedy ve vítězství Tatranu i přesto, že by bylo osvěžující, kdyby se mistrem stal konečeně zas někdo jiný. Jeden finálový zápas bude ale o psychice především.


Vítězslav Carda

Obrázek: www.superfinale.cz

 
Přidej komentář

Partner webu

Partner webu