ŠVÝCAŘI – ROZCVIČENÍ PŘED UTKÁNÍM

Na nedávné mezinárodní akci, Staropramen Cupu, který se naší reprezentaci podařilo ovládnout, se Češi v rozhodujícím utkání turnaje střetli se Švýcary. Utkání jste mohli sledovat v televizi. Co vám ale televizní kamery nenabídly a nenabízejí je, z trenérského pohledu zajímavá část, rozcvičení před utkáním. Nabízíme vám ho tedy zde my a to konkrétně rozcvičení Švýcarské reprezentace.

Celé trvalo přibližně 30 minut. Začalo rozklusáním a dynamickým strečinkem (na video se bohužel nepodařilo zachytit úplný začátek), krátkými sprinty (přidány i změny směru, brzdění, akcelerace a fyzický kontakt) a v závěru této části prováděli hráči individuálně i další strečink, dokonce i cviky se silovými prvky. Brankáři se rozcvičovali sami, popř. s pomocí jednoho hráče. Pak se pokračovalo rozchytáním brankářů klasickým cvičením „půlkruh“. Následovaly hady z několika pozic, cvičení „rohy“, cvičení „4 rohy“ (zakončení prvním dotykem), cvičení 3 na 0, které plynule přešlo ve cvičení 2 na 1 a vše bylo zakončeno střeleckým cvičením ze středu od půlky, kdy se hráči snažili nejprve rychlým zakončením vstřelit branku ze střední vzdálenosti a poté z blízka (jakoby z nájezdu).

Tempo celého rozcvičení bylo solidní, vše se odehrávalo plynule bez zbytečných prostojů a bylo vidět, že hráči přesně ví co, kdy a jak se bude dělat a náležitě se na vše soustředili.

Cvičení popisovat detailně nebudeme, protože si je můžete prohlédnout na videu. Některá také naleznete ve starším článku Cvičení před zápasem. Graficky znázorněné nabídneme jen velmi pěkné cvičení 3 na 0, které si tuto pozornost určitě zaslouží.

Video je zkrácené, ale všechna cvičení jsou zachycena, tzn. je zkrácena jen jejich délka.


Vítězslav Carda

 
Přidej komentář

Partner webu

Partner webu