Švédská cvičení

Jako přídavek k článku o švédském Star Campu vám přinášíme ještě pár zajímavých cvičení z dílny Pixba, odkoukaných na Star Campu.

narazecky

Hráč vybíhá z řady bez míčku, otáčí se, běží pozpátku, dostává přihrávku od druhého hráče z téže řady, vrací ji, otáčí se, běží rovně, dostává přihrávku od hráče z druhé řady, vrací ji, nabíhá si, dostává přihrávku, vede míček a střílí. To stejné provádí pak hráč z druhé řady.

 

napulce4prihravky

Hráč vybíhá s míčkem, přihrává hráči v druhé řadě, běží rovně, dostává přihrávku zpět, přihrává narážeči, běží směrem k bráně, dostává přihrávku zpět, střílí a jde se zařadit na druhou stranu jako narážeč. Pokračuje dál hráč z druhé řady a provádí to stejné na druhou stranu.

 

nahravaci

Hráč přihrává z rohu vzdálenějšímu narážeči, běží oblouk, narážeč mu přihrává zpět, hráč přihrává druhému narážeči, běží dál, druhý narážeč přihrává hráči do běhu a ten střílí. Pokračuje hráč z druhého rohu a provádí to stejné na druhou stranu.

 

nahravaci2

Hráč vybíhá s míčkem, přihrává hráči v druhé řadě, běží směrem k němu, dostává přihrávku zpět, přihraje si s narážečem a vybere si stranu na kterou narážeče oběhne, dostane přihrávku zpět a střílí. Pokračuje hráč z druhé řady a provádí to stejné na druhou stranu.

 

karusel

Hráč přihrává hráči v druhé řadě, běží k němu, dostává přihrávku zpět, přihrává hráči ve třetí řadě, běží směrem k bráně, dostává přihrávku zpět, vede míček a střílí. To stejné zároveň provádí hráč z třetí řady na druhou stranu.

 

5prihravek

Hráč vybíhá směrem k bráně, od druhého hráče v řadě dostává přihrávku, vede míček, vrací přihrávku zpět, jde směrem k druhé řadě, dostává od hráče z druhé řady přihrávku, vrací ji zpět, vybíhá oblouk směrem k bráně, dostává přihrávku a střílí. Zároveň to stejné (jen s jiným vyběhnutím oblouku) provádí hráč z druhé řady na druhou stranu.

 

4rohy

Hráč z prvního rohu (levý na půlce) vybíhá bez míčku, dostává přihrávku od hráče z rohu na diagonále a střílí. Pokračuje hráč co přihrával, vybíhá oblouk k bráně, dostává přihrávku od hráče z druhého rohu u brány a střílí. Nakonec vybíhá hráč z rohu na půlce vlevo, dostává přihrávku z druhé strany a střílí z dálky.

 

4rohy2

To stejné jako předchozí cvičení, akorát s jiným točením.

 

3rohy

Hráč z rohu u brány přihrává hráči na půlce (modrý), běží velký oblouk, hráč na půlce přihrává hráči na druhé straně (červený), ten přihrává nabíhajícímu hráči a ten střílí. Pokračuje modrý a červený hráč, modrý vede míček, na půlce se kříží s červeným, přihrává mu a červený jde do střely, modrý se vrací zpět směrem do své řady, bere si tam míček a střílí jako poslední.

 

3na2 Hráči provádějí jednoduché cvičení přes celé hřiště 3 na 2 (obrázek nahoře), jakmile zakončí akci, obránci jdou do protiútoku a provádějí cvičení 2 na 1 přes celé hřiště (střední útočník brání, křídla v dalším kole pokračují jako obránci – obrázek dole).

3na22

 

prescele

Cvičení se provádí na celém hřišti na dvou půlkách zároveň. Hráč z řady na středu vybíhá s míčkem, přihrává hráči v rohu, vybíhá oblouk, dostává přihrávku zpět, vede míček, přihrává si s narážečem v druhém rohu a střílí.

 
Přidej komentář

Partner webu

Partner webu