SPECIÁL K MS ANEB JAK PROBÍHÁ PŘÍPRAVA

Ve spolupráci se serverem FLORBALMAG.CZ přinášíme velký speciál k MS 2012, které se uskuteční od 2. do 9. prosince ve Švýcarsku. Porovnejte přípravu „velké čtyřky“ a zkusme odhadnout, který tým se připraví na vrchol roku 2012 lépe.

ŠVÝCARSKO

Petteri Nykky má v oblibě připravovat svůj tým před velkou akcí v teplých krajích. Před dvěma lety, když obhajoval zlaté medaile s reprezentací Suomi z Prahy 2008, zamířili Finové do Egypta. Podobný model aplikuje nyní i na Švýcarskou reprezentaci, opět před šampionátem na domácí půdě, tentokrát však místo egyptských pyramid zamířil do exotické Dubaje ve Spojených Arabských Emirátech.

Jestli to bude mít stejný efekt na pořádající zemi jako před dvěma lety teprve uvidíme, jisté je však jedno, že Švýcarská reprezentace dává do přípravy naprosto všechno. Již dva roky mají speciální fyzické víkendové soustředění mimo oficiální reprezentační termíny, kde si hráči dokonce museli hradit cestovné. A ani tento „výlet“ do Dubaje není jistě levnou záležitostí, zvlášť když švýcarský svaz musel vynaložit nejeden frank na uspořádání největší florbalové akce na světě v Bernu a Zurichu. Proto si i tohle soustředění museli z části uhradit hráči z vlastní kapsy. Ano čtete správně i na té absolutně nejvyšší florbalové úrovni jsou k viděni prvky zatím amatérského sportu.

Švýcarský tým má na programu kromě „lehkých“ tréninků spíše nabrání energie ze sluníčka a hlavně teambuildingové akce. V pondělí byl na programu výlet do samého srdce Dubaje a to sice nejvyšší budovu světa Burj Khalífa tower. V úterý byl na programu zase výlet do pouště na velbloudech.

ŠVÉDSKO

Švédska reprezentace sehrála na úvod přípravné utkání pro FC Helsingborg – vychutnejte si sestřih z tohoto utkání. Dále si pak můžete vychutnat video ze zákulisí – účinkují Rasmus Endstrom a Alexander Galante Carlstrom.

FINSKO

Z přípravy finského národního týmu přinášíme foto dokumentaci – obhájci zlatých medailí zvolili pro přípravu španělský ostrov Tenerife.

ČESKO 

V Bystřici nad Pernštejnem rozbalila stan česká florbalová výprava pod vedením Tomáše Trnavského, která bude za dva týdny ve Švýcarsku obhajovat bronzové medaile z mistrovství světa. Včera odehráli reprezentanti svůj první přípravný zápas v rámci tohoto soustředění a poradili si s extraligovým Brnem 7:1. Kádr čítající dvacet hráčů ještě doplnil Vítkovický Lukáš Souček, který reprezentaci na soustředění vypomáhá.

Bystřice není pro národní výběr neznámou destinací, trenér Trnavský dobře ví, proč směřuje nejen toto závěrečné soustředění právě sem. K dispozici je tady totiž příjemné ubytování, výborná kuchyně a personál. Ovšem nejdůležitější věcí je, že do sportovní haly se hráči na tréninky „došourají“ za necelou minutu. K dispozici je menší bazén a pro realizační tým dva squashové kurty. Zejména Tomáš Trnavský a Jiří Jakoubek spolu svádí opravdové squashové bitvy.

Soustředění stihl bez problémů také Jindra Douda, kterého po poslední příhodě na letišti pro jistotu osobně přivezl vedoucí mužstva Jirka Jakoubek. Masér reprezentace Pepa Pečonka má jistě velkou radost, protože pod stromeček nemusí kupovat přehoz přes pohovku, neboť nafasoval týmovou bundu ve velikosti XXL, která jako přehoz vypadá. Marek Deutsch zase včera vyhrál soutěž v pojídání palačinek. Paní kuchařka však chtěla vzít na ochutnávku i domů, a tak „Horvi“ jako jediný účastník soutěže vyhrál.

Ale zpět k přátelskému zápasu. Do Bystřice přijeli brněnští Buldoci, kteří to do Bystřice nemají daleko. Zápas probíhal tak, že Brno dostalo instrukce, podle kterých se mělo řídit, tak aby si hráči reprezentace vyzkoušeli určité věci. Reprezentační tým odehrál zápas v následujícím složení:

Kafka, Rytych
1. Kološ, Garčar – Ondrušek, Richter, Ostřanský
2. Suchánek, Jelínek – Skalík Tomašík, Tokoš
3. Chrápek (od 30.Deutsch), Jakůbek – Zálesný Jendrišák, Sladký

Štěpán Slaný se jako pravé křídlo točil s ostatními pravými křídly. Tomáš Trnavský na tomto postu vyžaduje obrovskou aktivitu, kterou by po celý zápas nevydržel snad ani Usain Bolt. Kapitán Milan Fridrich zápas sledoval pouze z lavičky. Zlobilo jej totiž tříslo. Ovšem podle posledních informací by to nemělo být nijak vážné a Milan dnes proti Znojmu nastoupí.

Konečný výsledek zápasu není až tak podstatný. Reprezentace si vyzkoušela různé varianty a to je pro mistrovství světa ve Švýcarsku mnohem důležitější. Dnes čeká nároďák další zápas, tentokrát proti prvoligovému Znojmu.


Adam Wollný ve spolupráci s FLORBALMAG.CZ

Video:  youtube.com

Foto: florbalmag.cz,  IFFSalibandyliiga

 

Nelze přidávat komentáře.

Partner webu

Partner webu