SLAĎOCH KOMENTUJE FINSKOU NOMINACI NA EFT

Kdo jiný, než Tomáš Sladký by mohl lépe vybrat a popsat finský národní tým. Na Slaďochův line-up se můžete podívat v článku.

brankář: Henri Toivoniemi (SSV)

Finská reprezentace stále hledá nástupce Henriho a proto je jedničkou právě on. Po návratu ze švédského Helsingborgu do SSV pozvolna ladí formu na MS. Ukecanějšího brankáře jsem tady ve Finsku asi neviděl, respektive neslyšel 🙂 Moc rád si diriguje hru před sebou, obránci před ním by mohli hrát poslepu…

obránce: Tatu Väänänen (SPV)

Finský Patrik Suchánek 🙂 Táhne mu na 30 a vypadá jako junior! Typický případ toho, že na vzrůstu až tak moc nezáleží. Jeden z nejlepší obránců v Suomi a jde hodně vidět i v reprezentaci. Loni dovedl svůj tým SPV k titulu. Asi rád čte, protože hru čte skvěle 🙂 Po vzoru legendy Vesy Punkariho neuhne z jediného souboje!

 obránce: Mika Savolainen (Classic)

Vedle malého bych nominoval velkého. Mika je vytáhlý bek hrající s hokejkou dlouhou asi 250cm… 🙂 Jeho tah je nebezpečný, i když střílí od své branky. Patří ale k těm hráčům, kteří se nechají lehce vyprovokovat nebo strhnout až k zákeřné a nefér hře. Alespoň tady ve Finsku snad není jediný zápas, kdy nesedí na trestné lavici, pětiminutové tresty u něj nejsou vůbec výjimkou.

útočník: Harri Forsten (SSV)

Pracovitý centr, mimo jiné pan doktor. Mozek „super-pětky“ SSV, jeden z nejchytřejších středních útočníku na světě. Tečka.

útočník: Lassi Vänttinen (Classic)

Moc toho nenamluví, ale střílí mu to pěkně. Nenápadným stylem nahání rozehrávku soupeře. Má skvělý odhad na pohyb protihráče. Na druhou stranu, je náročný pro své spoluhráče a to mu ubírá na florbalové kráse.

útočník: Henri Johansson (Nokian KrP)

Henka je asi 50 procent KrP. Jeden z mála finských florbalových profesionálů. Nabídky do zahraničí už pravidelně asi 5 let odmítá. Je spokojený v malé vesničce u Tampere v kruhu svých rodinných blízkých a ostatních kamarádů. Na hřišti nejde přehlédnout. Technicky a také takticky plně vybavený hráč. Bohužel se hra někdy až moc točí jen kolem něj. V reprezentaci hraje týmověji.

 

Tak to je vše, „doufám“, že všichni hráči, do kterých jsem se tady verbálně opřel, budou mít na EFT ve Švédsku životní formu a v zápase s Českem nám vytřou zrak… 🙂

Mějte se florbalově, pevné zdraví a brzy naviděnou u mého blogu!

S pozdravem, Tomáš Slaďoch.


Adam Wollný ve spolupráci s florbalmag.cz

Foto: florbalmag.cz

 
Přidej komentář

Partner webu

Partner webu