SALIBANDYCAMP – den sedmý

Salibandycamp pomalu končí, máme tady poslední den. Snad se vám naše reportáže z florbalového campu líbily a něco si z nich, stejně jako děti a trenéři působící na campu, odnesete. Příští rok se určitě plánuje repete a nemělo by zůstat jen u jednoho turnusu. Teď už ale pojďme na program (trošku kratší než obvykle) posledního tréninkové dne.

Po klasické ranní rozcvičce a snídani následuje menší testovací baterie. Testy se skládají z běhu na 60 metrů a skoku z místa do dálky. Nutno podotknout, že přes únavu dětí po celotýdenním tréninku, se většina dětí v testech zlepšila a ukázalo se, že zvolená cvičení přinesla svoje ovoce. Po testech čeká děti menší turnaj hraným systémem každý s každým na malých hřištích v počtu 3+1. Na dětech je vidět zápal do hry a to, že se na campu opravdu něco naučily. Všechno do útoku, hra nahoru a dolů, střelba do branky – to vše je na turnaji vidět.

Odpolední program po obědě je stejný jako v ostatní dny. Začíná se lehčím výklusem a strečinkem, ze kterého vám přinášíme opět video. Po strečinku následovala hra – není už snad potřeba dodávat, že hecování na obou stranách bylo doplněno opravdu dobrou úrovní zápasů a nastolené tempo se udrželo po celou dobu.

Zajímavostí je, že se o tento camp zajímala i Česká televize a v poslední den přijela natočit krátkou reportáž o tom, jak děti trénují pod vedením předních českých reprezentantů.

„Na kempu se mi moc líbilo, poznal jsem nové kamarády, obohatilo mě to fyzicky i psychicky. Na ranní rozcvičky se mi ale moc chodit nechtělo.“ zhodnotil camp 15letý Jiří.

Já osobně  mužů říct, že jsem s campem nadmíru spokojen. Obohatil mě jak po stránce hráčské, když jsem se zapojoval do tréninku a hry spolu s dětmi, tak i po stránce trenérské, když jsem měl možnost vidět v akci Tomáše Sladkého, trenéra se zkušenostmi z Česka, Švýcarska a Finska, Pavla Bruse, dlouholeté opory zadních řad národního týmu a brankářské reprezentační duo Rytych – Souček. Po celou dobu campu byli kluci otevření všem zvídavým otázkám jak ze strany dětí, tak i z mé strany a nebáli se mluvit o všem – za to bych jim chtěl moc poděkovat.


Adam Wollný

 
Přidej komentář

Partner webu

Partner webu