SALIBANDYCAMP 2013 – 3. den

Je středa ráno a začíná 3. den na Salibandycampu. V popisu cvičení se soustředíme na ranní trénink ve kterém jsme tentokrát hodili očko více po brankářích. Odpoledne se neslo v duchu zápasů Salibandyligy, celý den pak okořenila návštěva Radomíra Mrázka.

Brankáře má na campu na povel Lukáš Souček, brankář extraligových Vítkovic. V každé tréninkové jednotce mají brankáři extra prostor jen pro sebe a Lukáš se jim snaží předat to, co se sám mezi třemi tyčemi naučil. V prvním cvičení (video č. 1) se jedná o kopírování pohybu, kdy jeden brankář ukazuje pohyb a druhý jej musí opakovat. „Nejtěžší je asi pohyb dozadu. Důležité pak je, aby mezi klukama byla pořád stejná mezera.“ říká Souča. Ve druhém cvičení se pak nacvičuje zmenšení střeleckého úhlu, hlavní je vždy chvíli v dané setrvat (video č. 2). Následující dva cviky (videa č. 3 a 4.) jsou zaměřeny na posilování problematických partií zad – u těchto cviků je důležité také to, aby hlava zůstávala v prodloužení těla.

– video č. 1

– video č. 2

– video č. 3

– video č. 4

Nebude zapomínat ale ani na hráče – na ty čekaly starty z různých pozic a pak také opičí drahá s různými modifikacemi. V prvním videu (video č. 5) se hráči po zakončení zařazují zpět do řady (dají se modifikovat různé přihrávky o mantinel),  ve videu č. 6 se pak hráči po zakončení pouštějí ještě do brejkové situace na druhou stranu hřiště.

– video č. 5

– video č. 6

Končí další den Salibandycampu, zítra nás čeká třetí den plné tréninkové zátěže a tedy kritické den. Nečekejte článek, vyrážíme na výlet 🙂

 
Přidej komentář

Partner webu

Partner webu