SALIBANDYCAMP 2013 – 2. den

A bylo ráno, úterý, den druhý …

Trénink začíná pod vedením Kaisy, která si bere na starost rozcvičku. Jako první mají děti za úkol obíhávat kužely a přenášet míčky z jednoho na druhý – video č. 1, poté následuje cvik více zaměřený na protažení. Výpad dopředu, vytočení doprava a doleva a jako poslední výpad nahoru (nohu se dá přitáhnout dozadu nebo dopředu) – video č. 2. Obdobný cvik se jede v dalším kole – vykračuje se bokem a provádí se  úkol do strany k té noze, která zůstává napnutá – video č. 3.

– video č. 1

 – video č. 2

– video č. 3

Tomáš má na starost více florbalovější věci. Děti začínají s bagem – napřed na doteky dva, posléze na jeden. Následují přihrávky ve dvojicích v pohybu – na první písknutí se děti zastavují a přihrávají si na metr forhandem, na druhé beckahndem a na třetí se pak mají za úkol obehrávat – video č. 4. Následuje malá posilovací minutka. Jako první  cvik jsou přeskoky přes čáru bokem, poté čelem a jako poslední se „stříháním“ nohou (je žádoucí pohyb rukou). Další cvik je ve vzporu na dlaních (ty jsou pod rameny) – rovná záda – a přitahují se kolena k tělu. Poslední ze série posilovacích cviku jsou pak dřepy – rovná záda (můžeme si pomoci tak, že ruce dáme do propnutí nad hlavu), kolena nesmí jít před špičky nohy a snažím se jít co nejníže (mírně pod pravý úhel).

– video č. 4

Rozchytání golmanů je klasické – střelba z půlkruhu z místa (po druhé sérii jsou děti vybídnuté ke sprintu na půlku). Následují rohy a střelba z první po náběhu z půlky a přihrávce z rohu. Tomáš pak vysvětluje základy střelby tahem – je nutné vykročit správnou nohou (ti co hrají na levou stranu, musí mít při střelbě vepředu nohu pravou a obráceně). Na správnou techniku střelby je kladen velký důraz.

Florbalové minihry budou součásti každého tréninku – první se hraje na čtvrtku hřiště stylem 2 na 2 – foto č. 1. Hraje se poté modifikuje – hráči v poli mohou využívat hráče, který čeká na střídání „na vrcholu“. Po minihrách následuje druhá posilovací série – je stejná jako ta první, jen s tím rozdílem, že u prvních cviků děti místa čar využívají hokejky. Opět jsou na řadě minihry s modifikací – hraje se zase 2 na 2, může se využívat hráč „na vrcholu“ , ale hraje se na dvě branky, které jsou vedle sebe. Další možná modifikace hry je ta, že Tomáš říká čísla a podle nich nastupuje počet hráčů v jednotlivých týmech. Na závěr tréninku nastupuje Kaisa a její protažení.

salibandycamp 2013

Zatímco Kaisa s Tomášem trénuji s dětmi na hale, Pavel si vzal další skupinu do posilovny, kde jim vysvětluje zásady posilování. Nebojte, nenakládá jim 200 na benč 🙂 Vysvětluje zásady správného dřepu a kliku. Jak, že se má správně dřepovat? V krátkosti – rovná záda, zadek tlačit dozadu, kolena nesmí jít před špičky a paty musí být na zemi. Koho by zajímal dřep detailně, doporučuju článek serveru FLORBALMAG.CZ z klávesnice Jindřicha Doudy.

Odpolední program se nese v duchu dalších zápasů Salibandy ligy, ten večerní pak vědomostní florbalovou soutěží! Těšíme se na zítřejší napočtenou!


Adam Wollný 

 
Přidej komentář

Partner webu

Partner webu