PETER FORSBERG O FLORBALU

Po Börje Salmingovi se další švédská hokejová legenda začíná angažovat ve florbalu. Firma Petera Forsberga 4ward se stala oficiálním distributorem značky Exel ve Švédsku a Dánsku a Peter Forsberg se netají svým vřelým vztahem k florbalu. Forsberg hrával florbal když byl mladý a stále si ho rád zahraje i doteď.

Důvodem proč vstoupil Forsberg do florbalu je ten, že florbal má podle něj obrovský potenciál. S tím určitě rádi souhlasíme a to, že florbal roste ohromným tempem vidíme v zemích florbalu zaslíbených každým dnem. Zajímavým ale je pohled bývalého vynikajícího hokejisty na srovnání hokeje a florbalu. Podle Forsberga: „Florbal je už dnes opravdovým sportem. Pokud bych chtěl ve florbalu uspět, potřeboval mnohem rychlejší nohy – florbal a hokej jsou dva zcela odlišné sporty.“ Na adresu hokejového experta Niklase Wikegårda, který se nedávno negativně vyjádřil o florbalu a florbalisty označil za zkrachovalé hokejisty Forsberg dodal: „V tomhle se Wikegård zcela mýlí. Dnes se florbaloví hráči nachází na zcela jiné úrovni než někdy v devadesátých letech. Proto aby byl člověk elitním florbalovým hráčem, tak už dnes musí brát florbal jako práci na plný úvazek. Hráči jsou velmi talentovaní a nároky na ně jsou opravdu velmi vysoké. Viděl jsem spoust florbalových utkání a florbal se ohromně posunul.“

Taková vyjádření jistě potěší srdce každého florbalisty a mohou florbalu dodat váhu a uznání i od takových tradičních a silných sportů jako je hokej. Ruku v ruce s tím ale také platí, že od florbalu a lidí zapojených v tomto krásném sportu se bude očekávat profesionální přístup, chování, výborná organizační struktura a rozsáhlé vědomosti. Zapotřebí je tak tvrdá práce, aby vývoj neustrnul a velký potenciál florbalu se naplnil podle očekávání jak je vidno ne jen samotných florbalistů ale i neflorbalové veřejnosti.


Video – Peter Forsberg skóruje


Vítězslav Carda

Obrázek a zdroje: Innebandymagazinet, IFF

 
Přidej komentář

Partner webu

Partner webu