NEJEN DAVID RYTYCH BLOGUJE

Web FlorbalMag.cz Vám přináší první díl blogu Milana Tomašíka. Brzy se nám blogy rozrostou o další hvězdy a můžete se tak těšit na velmi zajímavé počteníčko! 

Máme za sebou těžký týden. Zima se nám kvapem blíží, poznávám to hlavně v ranních hodinách a taky večer kdy teploty klesají pod nulu…pfff, když to porovnám s Českem, kde je momentálně během dne 14 stupňů a večer okolo 8 stupňů, tak u vás v čechách vlastně žádná zima není.

Ale pojďme si říct něco o uplynulém týdnu. Odehráli jsme jeden domácí a jeden venkovní zápas. Po výhře nad Warbergem jsme byli všichni plní pozitivní energie a dobré nálady a chtěli jsme toto naše rozpoložení udržet co nejdéle. Středeční den začal dobře. Myslím, že všem spoluhráčům se muselo spát dobře. Ve 12 hodin odpoledne jsme se potkali na společném obědě v místní restauraci zvané Droskan a pak jsme společně zamířili na letiště a vydali se na cestu směr Stockholm, kde nás čekal soupeř Caperio Täby. Středa byla opravdu perfektním dnem a všechno vypadalo dobře. Teda všechno kromě zápasu. Nikdo nechápal, co se přihodilo. Pokaždé, ale opravdu pokaždé jsme byli v každém důležitém momentu zápasu o krok pozadu za soupeřem a to byl taky důvod, proč jsme prohráli. Měli jsme pár dobrých šancí, možná dokonce více než Täby, ale florbal se hraje na góly a ne na to, kolik šancí si vypracuješ. Nakonec jsme prohráli 8:4 a každý z nás byl zklamaný. ALE! Prohrát jedno utkání přece není žádná tragédie. Věděli jsme, že nepůjde o jednoduchý zápas a to se nám potvrdilo. Příště proti Täby prostě zahrajeme lépe.

Po zápase jsme měli na hotelu poradu, na které jsme řešili věci týkající se týmu. Ty bohužel napsat nemůžu, jelikož jsou tajné 🙂

Další den mi budík zvonil v 6:10. Dali jsme si snídani, přivolali taxíky a dopravili jsme se na letiště. Někdy je dobré využít autobus, někdy zase letadlo. Každopádně unavený jsi pořád stéjně.

Po zápase s Täby jsme měli dva lehké tréninky ve čtvrtek a taky v pátek. Všichni jsme se těšili na nedělní zápas s Jönköpingem, ve kterém jsme chtěli brát tři body. ALE! Vždycky se najde nějaké ale. Protivník nastoupil jen se dvěma kompletními formacemi (pár střídajících hráčů na střídačce měli, ale moc jich opravdu nebylo). Jejich styl hry vypadal tak, že stáli na půlce a hráli systém 2-2-1, kdy jejich vrcholový hráč stál jeden až dva metry za půlkou a to je pak docela těžké něco vymyslet. Ano, je to ale naše chyba. Myslím, že jsme byli lepší, měli jsme hodně gólových šancí, hodně střel a přesilovek. Nebojím se říct, že jsme si zasloužili vyhrát. ALE nemůžeme dělat takové chyby, jaké děláme. Bohužel musím opět napsat, že se to týká i mně. Jönköping hrál na brejky a musím  říct, že čtyři naše chyby využili dokonale – dokázali z nich vstřelit čtyři góly. Pořád jsme mohli mít utkání v klidu pod kontrolou, ale nebyli jsme schopní proměňovat naše vyložené šance. Utkání tak nakonec skončilo remízou 4:4. ALE musím dodat, že naše třetí lajna ve složení Christian Larsson, Andreas Berglund a Anton Ermling se zlepšuje každým tréninkem a v tomto zápase byla skvělá.

Nezbývá nám nic jiného, než to, že zůstaneme koncentrovaní a když trošku přidáme na trénincích, ustálíme jednotlivé pětice hráčů a v kolektivu bude ten správný týmový duch, tak to musí být lepší!

Jinak je všechno v pořádku. Ale jak jsem psal na záčatku. To počasí….Hmmm možná je to lepší takhle, než kdyby pršelo. Jo určitě je to tak lepší 🙂

 

Mějte se krásně

Milan # 7


Adam Wollný ve spolupráci s florbalmag.cz

Foto: florbalmag.cz

 
Přidej komentář

Partner webu

Partner webu