Mrázek a Folta, Folta a Mrázek – co Vy na to?

Článek připravil FlorbalMag.CZ pro Florbalovytrener.cz.

O výběru reprezentačního trenéra jsme již napsali článek, kde jsme představili dle nás hlavní kandidáty na post reprezentačního trenéra. Dnes je již jasné, že jsme se trefili na 100%. Nyní Vám servírujeme další zajímavou informaci. Společně s Radkem Mrázkem, kandiduje na post reprezentačního trenéra Dan Folta. Informaci jsme si ověřili přímo u zdroje a je tedy oficiální.

Dane co je pravdy na tom, že jste s Radkem Mrázkem domluveni na spolupráci u repre. Pokud byste tedy nabídku dostali?

Je to pravda. Na toto téma jsme se s Radkem bavili již dávno. Obou straně tam ten zájem je.

Jak byste si mezi sebe rozdělili pravomoci? Kdo by byl ten hlavní kouč a kdo asistent? Nebo je to ještě jinak?

V tuto chvíli to je tak, že bychom byli rovnocenní partneři.

V čem je dvojice Folta-Mrázek zajímavá? V čem se budete doplňovat?

V podstatě, co se týká náhledu na florbal tak jsme si hodně podobní. V podstatě se lišíme jen v detailech. Ve výběrech hráčů a hráčských typů jsme také na podobné notě. Což považuji za hodně důležité, protože pokud bychom v tomto byli hodně odlišní tak by ta spolupráce nemohla fungovat. To by se třelo hodně, ale naštěstí je naše trenérská filozofie hodně podobná. Spíše bychom řešili detaily, které nevidí Radek anebo opačně, které nevidím já. Navzájem si můžeme v těchto záležitostech otevřít oči.

Radek florbal vrcholově nikdy nehrál, ta jsi to jako hráč dotáhl v podstatě až na vrchol. Je to pro tebe výhoda, že máš pohled toho vrcholového hráče?

Tohle je jedna z věcí kde se budeme vhodně doplňovat. To je to o co můžu já Radka obohatit. Pohled člověka z „praxe“.

Přinese tato tvoje praxe i tu výhodu, že budeš mít u hráčů přirozený respekt? Budeš mít v tomto ohledu oproti Radkovi výhodu?

Je možné, že budu mít důvěru hráčů, ale to bude mít samozřejmě i Radek, ten je všemi hráči respektován jako velký odborník. Na druhou stranu se může někdo vyskytnout, komu Radek úplně nesedí, ale to se teprve uvidí.

Oba dva jste z Ostravy. Může to být komplikace při výběru hráčů do týmu? Může to být překážka pro zvolení do pozice repre trenéra? Ptám se protože i současný trenér je původem z Ostravska.

My s tím absolutně problém nemáme. U hráčů mne zajímá jen jejich kvalita, nikoli odkud jsou. Tady není o čem diskutovat. Spíš tady vidím riziko toho, že tento fakt, že jsme oba z Ostravy vezme v potaz výběrová komise. Ale věřím, že se tak nestane, protože by to byla hloupost.

Určitě si četl můj článek o možných kandidátech na repre trenéra. Dneska je již jasné, že Ty čtyři jména jsou lidé, kteří jsou opravdu osloveni. Koho z těchto lidí vidíš jako člověka s největšíma ambicemi na uvolněnou pozici?

Radim Cepek bude mít určitě velkou touhu vést národní tým. Otázkou je s kým by utvořil dvojici. Často padá jméno Zdenka Skružného, no uvidíme. Je celá řada lidí, kteří si myslí, že by se Zdeněk k repre vracet neměl. Určitě i Zahy je zajímavý kandidát, který by měl reprezentaci co dát.

A co Lukáš Procházka?

To je pro mne člověk, který v posledních letech nabral v Chodově velké zkušenosti. Já znám Lukáše jako hráče a znám ho i jako člověka. Absolutně jsem s ním nikdy neměl problém. Dokonce je to typově člověk, kterého bych rád vídal. Někdy si myslím, že u něj nezafungovala ta tvrdší ruka. To je snad jeho jediná slabina. Možná už i na tomto zapracoval, protože jsme se delší dobu neviděli a on má tu zdravou sebereflexi.

Co kdybys dostal nabídku to dělat s někým jiným než s Radkem? Šel bys do toho?

O tomto jsem nepřemýšlel. To jsi mne zaskočilJ. Ale asi ne, protože nikoho z ostatních kandidátů neznám tak jako Radka. S Radkem toho máme již za sebou hodně, vím, jak přemýšlí. Vím kde eventuelně má slabší místa. Ta jeho florbalová filozofie je mi hodně blízká. Když jsme si to takto rozvykládali tak můžu s určitostí říct, že s nikým jiným než s Radkem bych do toho dnes nešel.

A pojďme od ideálů k penězům. Jaké odměňování by sis jako trenér reprezentačního výběru představoval?

Podle mne je nyní celkově stav trenérů ve florbalu, teda myslím to jejich ohodnocení, nedostatečné. Sám jsem hodně zvědav, jaké podmínky unie nabízí, teda jestli se s Radkem dostaneme tak daleko, aby nám unie udělala nabídku. Beru to tak, že repre trenér je to nejvíc co se ve florbalu v republice dá dosáhnout. A dle toho by měly být nastaveny podmínky. S ohledem na zodpovědnost by mělo být nastaveno i ohodnocení.

Pojďme být silně otevření. Jaká částka je dle tebe adekvátní?

To je těžká otázka. Co je jasné, že se nemůžeme porovnávat s hokejem, fotbalem. Ale když si uvážím tu odpovědnost, a když to má člověk dělat dobře tak se tomu musí věnovat naplno. Tak si myslím, že je nepřijatelné se pohybovat někde pod 10 tisíc.


Adam Wollný ve spolupráci s florbalmag.cz

Foto: Jiří Zerzoň

 

Nelze přidávat komentáře.

Partner webu

Partner webu