Mikko Kohonen: Na příštím MS se vrátíte mezi elitu

Ve spolupráci s webem FLORBALMAG.CZ přinášíme rozhovor s Mikko Kohonenem.

V exkluzivním rozhovoru s Mikkou Kohonenem se ještě vrátíme k mistrovství světa ve Švýcarsku, kde finové museli přepustit světový trůn švédům. Mikka také přehled o výsledcích české reprezentace a nepochybuje o tom, že na příštím šampionátu bude český výběr bojovat opět o medaile. Také nám prozradil, jak se zrodilo jeho účinkování ve videoklipu se známým finským rapperem Pojou.

Před nějakou dobou skončilo MS. Jak na něj budeš vzpomínat a bereš stříbro jako úspěch?

Na šampionát budu vzpomínat v dobrém. Sice jsme nezvítězili i do třetice, tak jak jsme plánovali, ale udělali jsme proto maximum. Švédi byli prostě na tomto turnaji nejlepší. Je mi ctí, že jsem opět mohl být součástí takového týmu a věřím, že ještě tvrdší prací se dostaneme zpátky na vrchol.

V čem bylo Finsko oproti Švédsku horší?

Nepracovali jsme dobře v naší defenzívě, také jsme se snažili vytvořit na Švédy tlak, ale to jen pracovalo proti nám. Krom toho dokázali výborně využívat naskytnuté šance.

Co říkáš na výkony ČR a myslíš si, že stále patříme do top 4? 

O tom, že patříte mezi Top4 nepochybuji. Hráli jste výrazně pod svoje možnosti. Možná jste byli až příliš sebevědomí, zvláště když se Vám zadařilo na akademickém mistrovství. Myslím si, že na dalším šampionátu se opět vrátíte mezi elitu.

Kdyby si měl vybrat svůj vlastní all-star team MS kdo by v něm byl?

Můj All-star tým by byl složen pouze ze Švédů. Podle mě jediní na tomto mistrovství zahráli na svojí úrovni kvality.

Jaký máš vztah k ČR a které české hráče uznáváš?

Samozřejmě znám Davida Rytycha, ve Finsku jsem s ním působil v jednom týmu. Mám ho moc rád a považuji ho za kvalitního brankáře. Také Kafka je pro hráče velmi nepříjemný gólman, zvláště při nájezdech. Z hráčů nejvíce uznávám Milana Tomašíka, který stále herně roste a v budoucnu z něj bude velký hráč.

S týmem SVP jste minulou sezonu vyhráli titul, ty jsi vyhrál kanadské bodování soutěže a byl jsi vyhlášen osmým nejlepším hráčem světa, byla to tvá dosavadní životní sezona?

Každý rok pracuji velmi tvrdě. Je pravda, že díky vítězství v Salibandy lize a v kanadském bodování to pro mě byla jedna z nejlepších sezon. Podobných sezon jsem, ale měl více.

Dá se o tobě říct, že jsi profesionál nebo kromě florbalu vykonáváš ještě civilní práci?

Definoval bych se jako polo-profesionál. Kromě florbalu jako takového dělám marketingové věci pro SPV a pro Realstick.

Jak dlouho ještě plánuješ hrát a co budeš dělat po skončení aktivní kariéry?

Miluji florbal a vše kolem něho. Určitě za nějaký čas budu muset skončit kvůli několikrát operovaným kolenům, ale pár sezon chci určitě ještě odehrát. Po skončení aktivní kariéry se určitě dále ve florbalu budu objevovat. Buďto jako trenér, funkcionář nebo něco pro reprezentaci. Úplně bez florbalu bych se neobešel. Během roku 2012 jsi se stal tváří nové florbalové značky Realstick.

Shrnul bys nám ve stručnosti tuto značku a řekl důvody, proč sis ji vybral? 

Během minulého roku za mnou přišel manažer Realsticku a ukázal mi čepel TWIST. Po skončení sezony jsem ji začal testovat. Zamiloval jsem si ji a podepsal smlouvu s Realstickem, poté jsem tuto značku doporučil i v SPV.

S kterou hokejkou hraješ a proč?

Hraji s holí Caviar Gold 28 se zlatou čepelí TWIST. Vybral jsem si ji, protože pocit z držení balonku a kontrola nad ním je nejlepší na světě. Hráčům, kteří mají rádi balonek na čepeli a dokáží s ním pracovat ve velké rychlosti, tuto hůl velmi doporučuji.

Moc lidí v ČR neví, že ses objevil už i v šoubyznysu, když jsi natočil klip s rapperem Poju. Co tě k tomu vedlo a jak ses k této příležitosti dostal? 

Mám hodně přátel a Poju je jedním z nich. Mnohokrát mě lákal k tomu, abychom spolu něco natočili, až mě nakonec přemluvil a v létě, kdy bylo více času, jsme videoklip natočili. Podle mě je to velmi vtipný klip a kdykoliv se na něj podívám, tak se začnu smát. Také dělám, v některých televizních programech, buďto pro děti nebo na sportovních kanálech. Jsem typ chlapa, který se nebojí srandy :-).


Adam Wollný ve spolupráci s florbalmag.cz

 

Nelze přidávat komentáře.

Partner webu

Partner webu