Jirka Kysel

Jirka Kysel „Kyslík“

oxygenum@email.cz

+420 728 682 126

Zakladatel webu florbalovytrener.cz Mgr. Jiří Kysel se narodil 16. 6. 1984. Kromě florbalu se zabývá sportovním tréninkem (ten vyučuje na vysoké škole), přípravou dětí a mládeže, kondičním a mentálním tréninkem. Ve volném čase rád aktivně sportuje.

Jako první v ČR získal licenci trenéra florbalu A. Působil jako hlavní trenér reprezentace juniorů ČR (2011-2013), konzultant a videotrenér reprezentace žen (MS 2009, 2011), asistent akademické reprezentace mužů (MS 2012). Trénoval například v klubech TJ Sokol Královské Vinohrady, Herbadent Praha, Hattrick Brno, Fbc Štíři České Budějovice.

 

 

Nabízené služby:

√ školení florbalových trenérů všech stupňů

√ semináře pro trenéry a učitele tělesné výchovy

√ trenérské workshopy

√ individuální hráčské a brankářské tréninky

√ kondiční trénink pro florbal

√ mentální trénink pro sportovce

√ šéftrenérské službyPublikace:


Florbal – kompletní průvodce. (Praha: Grada, 2010.)

Obsahuje informace o vzniku, vývoji a rozvoji sportu, potřebném vybavení, čtivý výklad nejzákladnějších pravidel i názornou symbolika signálů rozhodčích.

Těžiště autorského know-how spočívá ve znalosti metodiky florbalu. Kniha nabízí exkurz do řízení a plánování tréninku na všech úrovních. Zabývá se i didaktikou školního florbalu. Rozebrány jsou herní činnosti jednotlivce (i brankáře), kombinace a systémy. Veškerý výklad technického provedení florbalových činností a didaktické postupy jejich nácviku jsou doplněny o názorné fotografie v podání předních českých reprezentantů.

Kniha dále obsahuje zásobník 120 cvičení a 15 připravených návrhů tréninků, efektivní tréninkové metody a široký zásobník florbalových her. Také specifika přípravy dětí a mládeže, vedení družstva v utkání, kompenzační cvičení, regeneraci a úrazovou prevenci.

 

 

 

Herní kombinace – příklady tréninkových jednotek.

(Spoluautor úvodního textu a recenzent Skružný, Z.) Praha: ČFbU, 2009. 

Kniha je druhou částí v základní metodické trilogii florbalové unie a navazuje na příručku o herních činnostech jednotlivce. Najdete v ní 60 připravených tréninkových jednotek zaměřených na jednotlivé herní kombinace útočné i obranné.

Tréninkové jednotky můžete vést přesně podle příprav uvedených v knížce nebo si můžete z jednotlivých tréninků vybrat cvičení, které vás zaujalo. Jednotlivé tréninkové jednotky neberou v úvahu specifika vě

kových kategorií a také jsou zaměřeny pouze na specifický (florbalový) trénink. Pro trenéry to znamená, že je nutné zvážit, jestli jsou tréninková cvičení vhodná pro jejich svěřence (s ohledem na věk a dovednosti) a také přemýšlet o zařazování dalších cvičení na rozvoj pohybových schopností.

Školní florbal – metodická příručka

Zdrojů, odkud čerpat náměty jakým způsobem učit florbal není mnoho, jen málo učitelů má osobní zkušenosti. Věřím, že tato brožura přispěje k větší informovanosti a stane se vítaným pomocníkem při hodinách tělesné výchovy i při zájmových kroužcích na školách.

Obsahuje zejména:

Ø Stručná pravidla

Ø Signály rozhodčích

Ø Metodiku

Ø Zásobník cvičení a her

Ø Příklady vyučovacích jednotek

Příručky ke školním trenérů – „Trenér florbalu licence D“ a „Trenér florbalu licence C“

trenerflorbalulicencec  trenerflorbalulicenced

 

Partner webu

Partner webu