KDO NAHRADÍ TRNAVSKÉHO?

Článek připravil FlorbalMag.CZ pro Florbalovytrener.CZ

Máme krátce před mistrovstvím světa, na kterém skončí smlouva současnému trenérovi Tomáši Trnavskému. Ten se již s vedením unie dohodl, na faktu, že nebude dále v dané pozici působit. Na uvolněné křeslo je celá řada kandidátů. O způsobu výběru a termínu kdy bude nový trenér znám jsme si povídali s Tomášem Vaculíkem, šéfem komise reprezentace, která bude vedení unie navrhovat nejvhodnějšího kandidáta. Tomáš Vaculík předseda reprezentační komise.

Mám otázku na Vás jako předsedu reprezentační komise. Vy budete vybírat nového trenéra. Můžete nám říct něco více k danému tématu?

Dneska nebo zítra vyjde na stránkách Unie komuniké k dané záležitosti tak, aby se přestaly šířit různé fámy po různých fórech. Proto v tuto chvíli nechci předbíhat. Nicméně Tomáši TRNAVSKÉMU končí smlouva a oboustranně jsme se dohodli na ukončení spolupráce.

Kdy bude nová trenérská dvojice vybrána?

Naší ambicí je, aby to bylo kolem 19. prosince kdy se sejde výkonný výbor Čfbu. Ale samozřejmě do toho může vstoupit celá řada neznámých a termín se může změnit. Nicméně budeme doufat, že se nám to podaří, protože v únoru je další reprezentační akce, kdy je potřeba, aby nový kouč již fungoval.

Jakou metodu výběru jste zvolili? Máte vytipované vhodné kandidáty a ty oslovíte, nebo se jedná o klasické otevřené výběrové řízení?

Máme vytipované vhodné kandidáty a ty oslovíme. Vycházíme z okruhu lidí, o kterých si myslíme, že by byli schopni a ochotni to dělat. S těmi lidmi jsme v dlouhodobém kontaktu a řešíme to již průběžně. Nebudeme tedy vypisovat otevřené výběrové řízení.

Je možné našim čtenářům sdělit počet takto vhodných lidí?

Ne bohužel není.

Kdy začnou pohovory s jednotlivými uchazeči?

Zítra (14. listopadu) se schází komise a měli bychom mít setkání s prvními dvěma kandidáty.

 

JAN ZAHÁLKA

Zahy, kdyby přišla nabídka na trénování repre, měl bys o pozici zájem?

Pokud by taková nabídka přišla, tak bych ji určitě zvažoval. Určitě bych to, ale nechtěl dělat sám. Momentálně jsem dost vytížený a není pro mě jednoduché skloubit práci a Tatran. Přiznám se, že zatím bych chtěl asi zůstat u Tatranu.

Pokud bych si mohl vybrat někoho s kým bych do toho šel, tak by to byl Radek Mrázek. Výhodou by mohlo být, že má „pod palcem“ florbal na Moravě a já se dobře orientuju v Čechách. Radek je výborný stratég a já jsem spíše přes tu komunikaci s hráči a typově bychom se dobře doplňovali. Ale jde vyloženě o moji domněnku, s Radkem jsem na tohle téma nikdy nemluvil, nebyl na to čas, příležitost a ani důvod.

Už jsi někdy v minulosti nabídku na repre dostal?

V roce 2012 jsem byl osloven, abych vedl akademický výběr na mistrovství světa v Praze.  Se Zdeňkem Skružným jsem domluvený, že akademický výběr vezmeme i podruhé, protože jsme ho předtím vedli společně.  Nakonec mi však Zdeněk Skružný zavolal a oznámil, že výběr povede společně s Radimem Cepkem. Byl jsem trošku naštvaný, ale nemůžu to brát vyloženě osobně, protože ještě před AMS ve Švédsku jsem byl oslovený reprezentačním úsekem já, i když to měl dělat Lukáš Procházka.

+ výborný motivátor

+ sebevědomí a respekt

+ kvalitní dlouhodobá koncepce

-taktická vyzrálost

-trenér extraligového týmu

 

RADIM CEPEK

Radime, kdyby přišla nabídka na trénování repre, měl bys o pozici zájem?

Pokud bych nabídku na trénování mužské reprezentace dostal, tak bych ji určitě zvažoval. Musel bych samozřejmě promluvit i s vedením Chodova, jaký by měli názor, protože vytížení reprezentačního trenéra je veliké.

Už jsi někdy v minulosti nabídku na repre dostal?

Nabídku na trénování nároďáku jsem dostal před čtyřmi lety, kdy končil Skružný po MS v Praze. S Českou Florbalovou unií jsme celou věc řešili a nakonec jsme dospěli k názoru, že na to ještě nebyl ten správný čas.

+ výborná taktická vyzrálost

+ sebevědomí

+ respekt v zahraničí

+ velké zkušenosti ze zahraničí

+ velké úspěchy v pozici hráče

-neoblíbenost na domácí scéně

-velké diskuze s rozhodčíma

– hlavní trenér v extraligovém týmu

 

RADOMÍR MRÁZEK

Radku, kdyby přišla nabídka na trénování repre, měl bys o pozici zájem?

Ano, pokud bych byl osloven tak bych o pozici měl zájem. Teď je situace jiná než před 4 lety, kdy jsem byl osloven. Tehdy jsem z různých důvodů tuto pozici nemohl zastávat. Dneska si myslím, že jsem připraven.

Tehdy jsi mi říkal, že bys to toho šel jen s vybranými lidmi. Na tom se asi nic nemění?

Přesně tak. Stále mám potřebu pracovat s lidmi, kterým věřím. Musí to být všechno zkušení a klidní lidé.

+ vynikající taktická vyzrálost

+ přehled, nadhled, odstup

+ výchova mladých nadějných florbalistů dlouhé roky

+ sebevědomí a cílevědomost

+ velký respekt na domácí florbalové scéně

-kontroverzní vystupování

-nevychází moc se staršími hráči

– hlavní trenér v extraligovém týmu

 

LUKÁŠ PROCHÁZKA

Lukáši, přišla nabídka na trénování repre, měl bys o pozici zájem?

Kdyby přišla nabídka tak bych určitě zvažoval fungování u národního týmu. Ale je to podmíněno spoustou dalších věcí, které bych musel mít vyřešené. A to pro tuto chvíli nemám. Ale jinak bych si věřil na to, že bych se mohl, podílel na vedení repre. Rád bych tam vnesl svůj pozitivní vliv.

Už jsi někdy v minulosti nabídku na repre dostal?

Ano, ta nabídka proběhla před 4 roky. Ale tehdy jsem ji nemohl, přijmou. S Chodovem jsem byl na začátku cesty, tým byl v pozici, kdy se na něm měla začít projevovat moje dlouholetá práce. A já jsem si nedokázal představit, že bych v této situaci tým opustil. Myslím si totiž, že by reprezentační kouč neměl vést zároveň extraligový tým.

+ výborný motivátor

+ dobrá taktická vybavenost

+ není vázán většími klubovými povinnostmi

+ velké zkušenosti na pozici úspěšného hráče

-rodina a pracovní vytíženost

-průraznost

Složení reprezentační komise:

Tomáš Vaculík, předseda
Tomáš Frank, vedoucí oblasti
Dominika Rendlová, sekretář
Zdeněk Skružný, člen
Miroslav Janovský, člen
Karolína Šatalíková, člen
Vilém Svoboda, člen
Jaroslav Marks, člen


Adam Wollný ve spolupráci s florbalmag.cz

Foto: florbalmag.cz

 

 
Přidej komentář

Partner webu

Partner webu