KATKA BLOGUJE # 6

Leden bývá vždy ve znamení vracení se do formy. První povánoční trénink musí pro pozorovatele vypadat jako úvodní hodina přípravky. Zajímalo by mě, jestli by byl vidět nějaký rozdíl, kdyby si na tento první trénink v novém roce vzali hráči místo hokejky smeták. Této vysoké hráčské formě byly upraveny jak moje ženské tréninky tak i starších žáků.lux-standart.ru

Ženské tréninky se soustředily na blížící se ligu. První týden byl věnován hlavně základním florbalovým dovednostem. Samozřejmě bylo třeba i něco naběhat, takže jsem si užila spoustu cvičení s kužely, nahrávkami a střelbou (což je u florbalu strašně překvapivé 🙂 ). Druhý týden jsme už byly schopné ovládat svoje nohy a hokejky, takže se přešlo ke složitějším cvičením. Nicméně našim tréninkům pořád něco chybí – hráčky. Leden je krušným obdobím pro všechny školáky ať jde o uzavírání známek nebo boj o zelené políčko u vysokoškoláků. I rýmička, kašílek a další nemoci obchází po obyvatelstvu. To všechno chápu, i mně se tyhle věci někdy přihodí, ale už se těším na Únor, kdy snad tyhle problémy pominou…

Tuto sobotu jsme se vydaly směrem k Olomouci odehrát dva zápasy první ligy žen. Čekala nás Ostrava a pořádající družstvo Lipník. Nebudu to napínat. Bodově to dopadlo jinak, než jsme chtěly. Místo šesti bodů, které jsme jako každý normální tým chtěly získat, jsme si odvezly jen jeden malý bodík. Remizovaly jsme s týmem Ostravy, přestože jsme ještě ve dvanácté minutě třetí třetiny držely jednobrankový náskok. S týmem Lipníku, který slovo porážka tenhle rok moc neslyšel, jsme do druhé třetiny držely krok a nebojím se říct, že jsme byly i lepším týmem. Nicméně gól do šatny v čase 12:59 převážil vývoj zápasu na stranu domácích.
Herně byly oba zápasy výborné. Přestože porážka netěší nikoho, je mnohem lepší zahrát si kvalitní zápas a prohrát, než nasázet dvacet gólů oživlým kuželům. Náš přechod do útoku je už poměrně dobře vžitý a začíná se projevovat na zápasech. Největší slabinou této ligy byla naše nedůraznost v osobních soubojích zejména na našem brankovišti. Do příště si tedy nabrousíme více lokty a ramena a dovezeme si šest bodů.