KATKA BLOGUJE # 3

Pohár. Ne ten kouzelný z Harryho Pottera ani pohár vychlazeného piva, ale pohár České pojišťovny je ten, který hýbe děním v našem týmu.

Minulý týden ve středu proběhl los soupeřů na č tvrtfinále poháru. Z osmi týmů, které se sem dostaly, není jen jeden extraligový – ten náš. Nevím, jak los probíhal, ale představuju si to tak, že ruka někoho důležitého z florbalové unie tahala lístky s názvy klubů z klobouku jak při tombole. Ať se to odehrálo jakkoliv dopadlo to tak, že naším soupeřem budou Vítkovice. Moravské derby je tedy před námi.

Co se týče nácviku přechodu do obrany, moje naděje o zlepšení se vyplnily. Kluci (starší žáci) to byli dokonce schopni sehrát i na jejich nedělní lize, kde již tradičně vyhráli s vysokým brankovým rozdílem. Celkově mě minulý týden na trénincích hodně potěšilo, jak makali. Po středečním kondičním tréninku jsem je musela i pochválit, tak doufám, že jim to nestoupne do hlavy.

Moje tréninky jsou pro mě teď trošku zkouškou psychické odolnosti. Pořád si ještě zvykám na hokejku, která má trošku jiné vlastnosti, než moje předchozí. Mám menší tvrdost a měkčí čepel, takže mi teď střely létají jiným směrem, než chci a to hlavně nad bránu. Jak na potvoru jsme minulý týden dělaly hodně cvičení na střelbu, což je zábava, ale s mojí současnou střeleckou technikou si připadám spíš jak lovec kachen než florbalistka. Snad se moje lovecká sezóna brzo změní na střeleckou…


Adam Wollný ve spolupráci s Kateřinou Dufkovou

Foto: Kateřina Dufková

 

 

 
Přidej komentář

Partner webu

Partner webu