KATKA BLOGUJE # 2

Je těžké natrénovat jak se dostat z jedné strany haly na druhou aneb z obrany do útoku? Ano, je. O tom jsem se minulý přesvědčila z pozice trenérky i hráčky.

První várka utrpení mě čekala na pondělním tréninku starších žáků. Chtěli jsme zlepšit přechod z obrany do útoku. Aby nevznikla nějaká fáma, že mám problém s počtem osobností. Tím „my“ myslím sebe a další dva trenéry. Musím přiznat, že časově jsme to napoprvé příliš nevychytali a k nácviku přechodu se dostali až po úvodních 45 minutách tréninku. I to je jeden z důvodů, že to nevypadalo tak, jak bychom chtěli. Nicméně nejhorší bylo, že problém nebyl ani tak v nabíhání nebo složitosti přechodu, ale v prvních dvou přihrávkách. Těch pokažených přihrávek na dva metry bylo víc než je únosné pro nezkažení nálady. Na druhou stranu, když už se míček podařilo dostat za půlku, zbyla nám nějaká naděje, že před sebou máme áčkový výběr. Ale aspoň se na dalších trénincích nebudeme nudit, protože máme všichni co zlepšovat.
Druhá strana pohledu se mi naskytla hned druhý den na mém tréninku. Shodou náhod i my pracujeme na něčem podobném. Jde o zlepšení spolupráce křídel při přechodu do útoku. Víc nebudu prozrazovat, protože je mi úplně jasné, že všechny naše protihráčky a jejich trenéři čtou právě můj blog.
Musím se přiznat, že nedokážu objektivně posoudit, co se na tréninku dělo, protože jsem měla poprvé v rukách novou hokejku. Jediné, co mi stačilo ke štěstí, bylo mít míček na čepeli. Navíc jsem hned první střelou do úplně prázdné brány zvládla trefit spoluhráčku, takže zářivá gólová budoucnost je jasně přede mnou. Bohužel jsem po zbytek týdne nemohla být na dalších trénincích, takže na zlepšení u kluků i u mě si budu muset počkat.


Adam Wollný ve spolupráci s Kateřinou Dufkovou

Foto: Kateřina Dufková

 
Přidej komentář

Partner webu

Partner webu