JINDRA DOUDA POHODÁŘ U NÁRODNÍHO TÝMU

Jak naši borci dopadli na posledním přípravném turnaji to již všichni víme – pojďme se podívat na další díl rozhovoru s Jindrou Doudou třeba o jeho pohledu na národní tým, atmosféře na turnaji a také o tom, jak si nechal uletět letadlo 🙂 Pro Ty co Jindru ještě neznáte z našeho prvního povídání jenom připomínám, že je Jindra fyzioterapeut u národního týmu 🙂
Jak jsi byl Ty osobně spokojen s atmosférou v týmu? Jaká byla?

Zdravím všechny „konzumenty“ FlorbalMagu a ještě před odpověďmi bych chtěl říct, že Vám, myslím tím jeho tvůrcům, fandím, a že si vzájemné spolupráce vážím.

Tenhle tým obecně je skvěle poskládanej, co se lidí a charakterů týče, takže atmosféra byla tradičně výborná. Dobrá nálada, srandičky, ale když šlo do tuhého, tak taky soustředěnost nebo ostřejší výměna názorů. Ale to k tomu patří. Já jsem si to osobně užil, důkazem toho, že jsme parta, byly večerní seance v masérně nebo společné čekání na autobus na letiště, kdy se na jednom pokoji slezli snad všichni, a jel se jeden vtip za druhým. To trvalo asi tři hodiny, jen tak pro představu. Na konci jsem ale z několika lidí nejistotu cítil, závěrečná nominace je přede dveřmi a tohle trenérům a ani hráčům – fakt nezávidím.

Stalo se něco na turnaji, co tě překvapilo? Příjemně či nepříjemně?

Jasně, stalo se mi poprvé, že jsem propásl letadlo, takže jsem přiletěl o den později s juniorama a tolik lidí, klepajících si na hlavu, jsem dlouho neviděl. U autobusu mě vítali televizáci s kamerou, připadal jsem si jako celebrita bez kalhotek. Jinak bylo vše výborný, jídlo tradičně skvělý, kafe na hotelu k dispozici celej den, to miluju. Jinak asi nepřekvapí, že Švédi choděj akorát na Švédy, nic jiného a nikdo jinej je nezajímá.

Jak se Ti tedy podařilo odletět z turnaje?

turnaje jsem odletěl v cajku, Jakoubek mě měl na vodítku a na krátko. Ale samozřejmě, že narážky „tak co, pilote, kdy ti to letí“ byly na denním pořádku, fakt skoro pořád. Nikdo nemohl pochopit, že když se řekne v pět na letišti, že nemyslím pět, ale sedmnáct no…moje chyba.

 Bylo ve městě vidět, že se tam koná mezinárodní florbalový turnaj?

Moc ne, všimli jsme si jednoho plakátu. A jestli tam nějaký byly, tak je dobře poschovávali. Vlastní organizace ale fungovala výborně, nemůžu říct nic špatnýho.

Který hráč současné repre je největší pohodář?

To jsme samozřejmě my s Milanem Bohdálkem, ale od nás se to čeká (i když hráči nejsme, spíš gambleři). Ne, osobně považuju za největší pohodáře Aljošu Zálesnýho, Fríďu a Gauče (nosí největší trenky a vžila se pro něj nová přezdívka „Horvi“). Ale všichni byli úplně pohodoví, Vlady, Šéba, Kološek, Suchoš, Rybička, Gary…těžko někoho vynechávat.

Který hráč je nejnáročnější na tvoji péči obecně? A jak to bylo na tomto turnaji?

Teď? Teď to byl Marek „Horvi“ „Gauč“ Deutsch, protože ještě týden před Švédskem chodil o berlích, a já jemu i Trnkovi slíbil, že poslední zápas na EFT stihne. A jak jsem blbej, tak jsem to pak musel splnit. Magnety, Phlogenzym, terapie, tejpy, ultrazvuk, péče Romana Karpíška, moje, no a Gauč odehrál Švýcary a modlím se, snad dobře.

Nominaci konečnou ještě neznám, ale mám slíbenejch pět piv u Buldoka, když na MS pojede (takže Trnku,…)).

Který hráč Tě vůbec nepotřebuje, nevyužívá?

V tomhle jsou „nerozbitní“ „chachaři“ z Vítkovic, na masáži jsem neviděl ani Kološe, ani Suchánka, Ota Sklenovský s Mrázou je maj pěkně vycvičený, tihle borci snad nepotřebují vůbec nic. A hráli výborně.

Kdo z hráčů o sebe nejvíce dbá? Myšleno z hlediska zdraví? 🙂

Asi největším profíkem je v tomhle ohledu Fríďa, ale on musí, v jeho věku. Prej se stal nedávno dědečkem, ale my o tom nesmíme mluvit. Podezřívám ho, že si po nocích sám aplikuje infúze a jednou jsem ho viděl nad ránem na chodbě s bažantem.

Jak hodnotíš zabezpečení repre týmu? Třeba v porovnání s fotbalovou Slavií…

Všichni dělají, co umí a můžou, tam i tam. Věci od Pumy jsou pohodlný a povedený, hráči mají – a tady bych chtěl poděkovat hlavně Dominice Rendlový z ČfbU za spolupráci – vše, co nezbytně potřebují. Pracujeme s kvalitním materiálem počínaje pitným režimem od ISOLINE, výživou z FIT-PRO CZECH s.r.o. a konče již zmíněným oblečením. Konečně máme kvalitní tejpy (Strappal a TemTEX). Kluci mají k dispozici energetický gely, BCAA, proteinový tyčinky, gainery, Milan jim loupe banány a já s Jakoubkem jim užíráme čokoládu (on víc). Fuj, to je nechutná reklama, ale je to tak, no…

Četl jsi náš článek o kinesiotapingu? Co si o této metodě myslíš?

Četl, díky za něj. Nechci se tady pouštět do nějakejch chytrejch polemik, ale jedno řeknu: kinezi tejpy, pokud jsou správně a odborně nalepený, opravdu fungujou. Pokud je tejp dobře nalepenej, dotyčnej člověk pocítí úlevu třeba už do 30 minut, a pokud bych měl mluvit za sebe, tak zánět v ramenním kloubu, dobře „ošetřenej“ kinezi tejpem, mi (subjektivně) z nejhoršího odezněl cca po hodině o dobrejch 30 % co do vnímání bolesti – a na rozdíl od manuálních terapií, který mi stav ještě zhoršily, mi alespoň pomohl spát. Za dva dny bylo po bolestech. Ale pozor! Nelepte kinezi tejp jen na zápasy, i když to dobře vypadá, jejich funkce je především v mimozápasových obdobích, tenhle tejp by měl bejt podle mě nalepenej přesně v době, než to bejvá (tj. těsně před zápasy). Pokud je kvalitní, mohl by vám na těle vydržet i tři, čtyři dny. Pak, když už na vás začne mrkat, je třeba ho sundat a kůži patřičně ošetřit.


Adam Wollný ve spolupráci s florbalmag.cz

Foto: florbalmag.cz

 
Komentáře
Jeden komentář k “JINDRA DOUDA POHODÁŘ U NÁRODNÍHO TÝMU”
  1. Petr napsal:

    Jindra neni fyzioterapeut 🙂

     
Přidej komentář

Partner webu

Partner webu